Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentfacebooklikeandshare has a deprecated constructor in /home/nv015300/www_root/plugins/content/facebooklikeandshare/facebooklikeandshare.php on line 45

Pomaly je tu jar a s ňou aj obdobie “jarného upratovania.“Keď budeme čistiť svoje príbytky, nezabudnime si aj na očistu svojho tela.

Veľmi dobrým pomocníkom nám bude psyllium – skorocel indický.

Ide vlastne o šupky semien, ktoré uvoľňujú prírodnú gélovitú hmotu priamo v črevách.  Naviaže na seba vodu a zabezpečí kvalitnú perilstatiku čriev, zmäkčí stolicu a pomôže pri vyprázdnení. Pri prechode tenkým I hrubým črevom, v ktorom sa hromadí množstvo škodlivých látok napomáha pri tzv. čistení čreva. Určite ste už počuli názor – že zdravie začína v čreve – tak poďme do toho a začnime deň  1-2 čajovými lyžičkami psyllia rozpustenými v pohári vody. A nezabudnime ho zapiť ešte jedným veľkým pohárom vody či inej tekutiny. Komu by nechutilo je možné ho zaliať ďžúsom, ovocnou šťavou alebo si ho primiešať do jogurtu. Odporúča sa užívať 30min pred jedlom alebo po jedle.  Najlepšie je čisté aspoň 98% psyllium.

PSYLLIUM:

upravuje trávenie

reguluje stolicu

pomáha pri redukčnej diéte

znižuje riziko rakoviny hrubého čreva

znižuje hladinu zlého cholesterol

znižuje hladinu cukru v krvi

pomáha odstrániť kožné problémy  - pri psoriáze, ekzéme

zmierňuje únavu a bolesti hlavy z nedostatočného vyprázdnenia

napomáha pri obnove črevnej mikroflóry po užívaní antibiotík

nie je návykové – môžeme ho užívať dlhodobo

 

Tak príjemné jarné upratovanie J