Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentfacebooklikeandshare has a deprecated constructor in /home/nv015300/www_root/plugins/content/facebooklikeandshare/facebooklikeandshare.php on line 45

 

 

Himalájska soľ môže mať ružovú, alebo bielu farbu, či dokonca môže byť aj priesvitná. Červené sfarbenie naznačuje, že v soli je zvýšený obsah železa. Má podobné priaznivé zdravotné účinky ako morská soľ a to vďaka tomu, že je nerafinovaná – čiže vo svojej prirodzenej podobe.

Vyschnutím dávneho mora pred viac ako 220 miliónmi rokov sa v Himalájach uchovala soľ vo svojej pôvodnej čistej podobe. Dodnes je uložená v hĺbke 400 až 600 metrov a vďaka tomu je chránená dokonca aj pred znečistením, ktoré by mohli spôsobiť nečistoty nachádzajúce sa v dnešných moriach. Himalájska soľ sa získava z jedného z najstarších prírodných zdrojov na zemi, z juhozápadných fosílií Himalájí.

Tak si doprajte svoje obľúbené jedlo s pocitom, že dovolenka pre vás neskončila a počas večere sa pozeráte na západ slnka nad Himalájami. My vám tento pocit prinášame s bohatou ponukou himalájskych solí:

 

Soľ himalájska ružová jemná

 

Soľ himalájska ružová hrubá

 

Soľ himalájska biela jemná