Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentfacebooklikeandshare has a deprecated constructor in /home/nv015300/www_root/plugins/content/facebooklikeandshare/facebooklikeandshare.php on line 45

 

 

Neobjavíme nič nové, keď si povieme, že bio potraviny, zdravá strava a farmárske výrobky sú dnes veľmi populárne. Stretávame sa s nimi na každom kroku a fakt, že aj veľké obchodné reťazce dnes ponúkajú bio a zdravú stravu spôsobil, že väčšina ľudí už svoju skúsenosť s týmito potravinami má.

 

Čo vlastne tá zdravá strava je?

Zdravá strava je skupina potravín, medzi ktoré patria tie v názve s „bio“, ale aj bežné potraviny, ktoré sú často vo svojej pôvodnej forme, ako napríklad oriešky, strukoviny, ovocie, obilie atď. No stručne povedané všetko, čo človeku prospieva a neškodí mu napríklad vysokým obsahom tukov, alebo kyselín.

 

Je bio kvalita produktu naozaj lepšia, ako u toho bežne dostupného?

Bio potraviny sú vyrábané bez použitia chemických prostriedkov ako sú postreky, umelé prísady, konzervačné látky a bez týchto často telu škodlivých látok neznečisťujú organizmus človeka.

 

Prečo sú bio výrobky drahšie? 

 

A tu sa dostávame k odpovedi ktorá čiastočne doplní predchádzajúce dve odpovede. Ako sme si povedali bio potraviny sú vyrábané bez použitia chemických prostriedkov a z toho dôvodu dopestovať potrebné množstvo a kvalitu vyžaduje oveľa vyššie úsilie a je aj finančne náročnejšie. Uchovávanie týchto potravín je zložitejšie, pretože neobsahujú umelé konzervačné prísady a skladovanie a preprava takýchto potravín ich cenu tiež predražuje.

 

Toto je len pár základných otázok a odpovedí na ne. V ďalšej časti sa pozrieme na to, či je chuť bio potravín, zdravej stravy a farmárskych výrobkov naozaj lepšia ako u tých bežných.

 

(C) Dobrechute.sk