Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentfacebooklikeandshare has a deprecated constructor in /home/nv015300/www_root/plugins/content/facebooklikeandshare/facebooklikeandshare.php on line 45

 

 

Chutia bio potraviny naozaj lepšie?

 

  • Je dokázané, že bio potraviny obsahujú takmer o polovicu väčšie množstvo vitamínov a minerálov, ako tie nebio, takže to je jeden z dôvodov, ktoré sa prejavia v lepšej chuti.
  • Pri ich výrobe neboli pridávané chemikálie, umelé prísady, farbivá, konzervačné látky, takže ďalšia vec, ktorá sa prejaví aj na chuti.
  • No a v neposlednom rade rastliny a zvieratá nie sú pestované a chované v takzvaných rýchlo výkrmniach, ako napríklad nebio rajčiny, ktoré sa nepestujú v pôde, ale v chemickom roztoku urýchľujúcom ich rast, ďalším príkladom sú zvieratá, ktorým sa pridávajú rastové hormóny a antibiotiká do jedla. Rýchlym rastom sa strácajú živiny, chute a šťavnatosť.

 

Z tohto všetkého vyplýva, že aj keď sa do bio potravín nepridávajú nezdravé náhrady cukrov, tukov a farbív, aj tak chutia lepšie. A je to logické, veď keď rastliny a zvieratá nie sú stresované a pristupuje sa k nim s láskou, dopraje sa im čas na prirodzený rast, prejaví sa to aj na chuti.

 

Veľa ľudí zažilo prekvapenie nad výraznou chuťou potravín, ktoré boli v bio kvalite a je známe, že koláče od mamy chutia lepšie ako tie, ktoré na páse vyjdú z nočnej zmeny v továrni.

 

(C) Dobrechute.sk