Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentfacebooklikeandshare has a deprecated constructor in /home/nv015300/www_root/plugins/content/facebooklikeandshare/facebooklikeandshare.php on line 45

 

Aký je dopad bio a nebio potravín na životné prostredie?

 

  • Ľudia ktorí pracujú s bio potravinami nie sú ohrozovaní chemikáliami, ktoré sa bežne používajú pri pestovaní nebio potravín. Ovocie a zelenina, ktoré sú nebio dostanú počas rastu desiatky postrekov proti škodcom a dozrievajú v kamiónoch na ceste do obchodných reťazcov.
  • Bio potraviny sú často balené v rozložiteľnom obale, či už kartón, papier alebo sklo a je snaha minimalizovať plasty z nášho okolia.
  • Pri pestovaní bio potravín sa škodcovia neničia chemicky, ale mechanicky, čo si vyžaduje viacej ľudských rúk a tým priamo podporuje zamestnanosť.  
  • Bio potraviny majú kratšiu dobu spotreby a nie je možné ich dovážať z veľkých diaľok, čo podporuje rozvoj našich regiónov a našej krajiny.
  • Potraviny dopestovali a dochovali konkrétny ľudia, s ktorými nie je problém sa stretnúť, keďže sú z blízkeho okolia a vďaka tomu je to aj pre nich záväzok, aby svoju prácu robili najlepšie ako vedia.

 

Tak prestaňme šetriť na nesprávnom mieste, odolajme lákavo nízkym cenám, výhodným akciám a investujme peniaze do svojho zdravia už teraz v podobe bio potravín, zdravej stravy a farmárskych produktov, lebo jedlo je ten najlepší liek a udržuje kvalitu života.

 

 

(C) Dobrechute.sk