Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentfacebooklikeandshare has a deprecated constructor in /home/nv015300/www_root/plugins/content/facebooklikeandshare/facebooklikeandshare.php on line 45

Je fascinujúce, že včelári dokážu zachytiť a spracovať takú drobnosť, akou je peľ z kvetov, ktorý prinesú včely na svojich nožičkách. Jedna včela vraj dokáže uniesť až 40 gramov peľu a jedno zrnko má veľkosť asi 0,05 mm.

 

Zázračné vlastnosti peľu sú už preskúmané, ale ako čas stále dokazuje ešte zďaleka nie sú všetky odhalené. V peli sa nachádza až 27 prvkov a obsahuje všetky základné látky, ktoré sú nevyhnutné pre stavbu, rozvoj a existenciu živých organizmov a už konzumácia 60 gramov peľu denne dostatočne pokryje potrebu vitamínov v ľudskom organizme. Vzhľadom na to, že v jedle už denne prijímame vitamíny, stačí užívať 15 až 30 gramov. Vďaka obsahu vitamínov sa používa aj ako prevencia pred chrípkovými ochoreniami.

 

  

Peľ sa doporučuje pri fyzickom vyčerpaní, anémii a počas rekonvalescencie. Dobre pôsobí na psychiku, upokojuje nervy a znižuje stavy napätia. Stimuluje činnosť žalúdka, pomáha diabetikom, dokonca sú potvrdené výsledky aj v zlepšení zraku a podporuje rast vlasov. Prospieva pri chudokrvnosti a spôsobu nárast červených krviniek a hemoglobínu o 20 až 30 %.

 

Peľ sa právom nazýva aj elixírom života. Nemá žiadne vedľajšie účinky a najlepšie je ho podávať priamo, alebo zmiešaný s medom, džemom, jogurtom či rozpustený vo vode, ovocnej šťave, alebo vo vašich obľúbených vločkách.

 

Dávkovanie:

 

Deti od 3 do 5 rokov - 6 gramov denne

od 6 do 12 rokov – 8 gramov denne

12 rokov a dospelý – 15 gramov denne preventívna dávka

 

Liečebná dávka pre dospelých je 25 gramov denne.

 

Odporúčaná doba užívania je 1 mesiac a je vhodné ho užívať na začiatku každého ročného obdobia. Neodporúča sa užívať na noc alebo neskoro večer.

 

 

6 gramov je jedna kopcová kávová lyžička.

 

15 gramov je polievková lyžica.