Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentfacebooklikeandshare has a deprecated constructor in /home/nv015300/www_root/plugins/content/facebooklikeandshare/facebooklikeandshare.php on line 45

 

Pred časom nás zaujala informácia, že sieť čerpacích staníc má záujem predávať výrobky slovenských farmárov. Priznáme sa prekvapilo nás to a vyvolalo dve protichodné reakcie.

 

Na jednej strane ako fanúšikovia domácich produktov zo slovenských fariem, lesov a polí sme nadšení, že aj veľké firmy si uvedomili, ako predaj domácich výrobkov podporí nielen ekonomiku, ale hlavne zdravie konzumentov, keďže väčšina farmárov a výrobcov preferuje kvalitu a dáva do svojich produktov kus srdca.

 

Na druhej strane si kladieme otázku, či práve tú kvalitu a ľudský prístup nepoškodí nutnosť pravidelných dodávok tovaru vo veľkých množstvách, keďže sa jedná o sieť predajní? Nie je predsa možné navýšiť výrobu a zamestnať desiatky ľudí na malej rodinnej farme zo dňa na deň?

 

Podobné protichodné reakcie u nás vyvoláva fakt, že aj v supermarketoch sa začínajú regály plniť bio a eko produktami. Tiež si kladieme otázku, či tieto produkty sú ešte stále bio, keďže sú dostupné v takých množstvách?

 

A aj z týchto dôvodov sme sa v Dobrechute.sk rozhodli zamerať len na úzky okruh produktov a výrobkov ako sú džemy, medy, cestoviny či čaje od výrobcov, ktorých často osobne poznáme a za kvalitu ktorých vieme ručiť.