Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentfacebooklikeandshare has a deprecated constructor in /home/nv015300/www_root/plugins/content/facebooklikeandshare/facebooklikeandshare.php on line 45

 

Tohtoročnú slnečnú jeseň sme využili naplno a vyskúšali sme veľa nových vecí. Z darov prírody sme sa napríklad pustili do prípravy žaluďovky - kávy zo žaluďov. 

 

Tento nápoj známy stovky rokov a naši slovanský predkovia ju pili dávno pred príchodom kávy a čaju do Európy. Odporúča sa pri žalúdočných ťažkostiach, má dietetické účinky a prospieva aj pri oslabení organizmu a po chorobe.

 

Žalude sme očistili od šupky a poukladali na plech. V našom prípade spolu s jedlými gaštanmi, ktoré stačilo narezať. Žalude treba piecť v trúbe, až kým sú krehké a lámu sa. Vtedy ich treba podrviť na menšie kúsky a pomlieť v mlynčeku na kávu. 

 

Budete prekvapení akú nádhernú vôňu majú a samozrejme tá chuť kávy je jedinečná. Dochutiť si ju môžete medom či mliekom.

 

Prajeme Dobré chute